header-persons-team-KJ

Katarzyna Jachacy-Bednarek

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, kierunku Prawo (1996 r.) i Podyplomowych Studiów Mediacji, Negocjacji i innych Alternatywnych Metod Rozwiązywania Sporów na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego (2010 r.) oraz aplikacji adwokackiej odbytej w Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie (2000 r.).

element-scroll
kjb2
Katarzyna
Jachacy-Bednarek
Adwokat / Partner

Praktykę adwokacką prowadzi od 2001 roku, a od 2003 roku współpracuje z adwokatem Dorotą Malarecką. Od lutego 2018 roku partner zarządzający w Katarzyna Jachacy-Bednarek, Dorota Malarecka, Kancelaria Adwokacka, Spółka Partnerska.

Od 2011 roku wykładowca w Dziale Szkolenia aplikantów adwokackich w Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie. Wykonuje obowiązki patrona w ramach szkolenia aplikantów w Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie. Posługuje się językiem angielskim.

Główne specjalizacje zawodowe to prawo rodzinne i opiekuńcze w pełnym zakresie tak relacyjnym jak i majątkowym, poparte ponad 20-letnim doświadczeniem, ze szczególnym uwzględnieniem praktyki udzielania porad i reprezentowania klientów w postępowaniach sądowych i w mediacjach w sprawach trudnych. Korzysta z wiedzy i doświadczenia ze współpracy ze specjalistami z zakresu psychologii, pedagogiki, pediatrii, psychiatrii oraz mediatorami rodzinnymi, biegłymi w sprawach majątkowych. Wszędzie tam, gdzie jest to możliwe, wykorzystuje negocjacje i mediacje do rozwiązywania sporów, co wynika z przekonania, że zrozumienie przyczyny zaistnienia konfliktu i poznanie możliwości i metod jego rozwiązania stanowią dla klientów kluczowe narzędzie dla rzeczywistego rozwiązania problemów.

Podobnie długą praktykę zawodową ma w zakresie skomplikowanych spraw cywilnych o zapłatę, w tym odszkodowań, ze szczególnym uwzględnieniem wieloaspektowych merytorycznie i proceduralnie postępowań sądowych przeciwko deweloperom czy ubezpieczycielom, w których reprezentuje zarówno osoby fizyczne jak i wspólnoty mieszkaniowe. W tym zakresie pracy zawodowej także coraz częściej pomaga klientom wypracowywać ugody tak sądowe, jak i pozasądowe.

footer-bgr2
Nasze specjalizacje
Publikacje